Tajomstvo našich balíčkov

1. Čo ponúkame

Oblečenie je triedené podľa veľkostí do balíkov. Momentálne máme v ponuke dojčenské oblečenie vo veľkosti 62 až 80. Balíky majú dve verzie – letnú a zimnú. Oba sú vyskladané z 15 najzákladnejších a najpotrebnejších kúskov, ktoré bábätko v danom ročnom období potrebuje. Látky sme starostlivo vyberali a kombinovali v teplých zemitých tónoch, ktoré pôsobia harmonicky, sú nadčasové a pristanú tak chlapcom, ako aj dievčatkám. Oblečenie je unisex – a teda vhodné pre malé parádnice, ako aj malých fešákov. Do budúcna plánujeme našu kolekciu rozšíriť aj pre deti staršie ako jeden rok a túto kolekciu obohatiť aj o špecifiká dievčenskej a chlapčenskej módy.

 • Zimný balík obsahuje:
 • 5x body s dlhým rukávom,
 • 3x overal (pyžamko) – jeden overal je bez uzavretej nožičky,
 • 1x dupačky*,
 • 1x polodupačky*,
 • 1x kojenecké legíny,
 • 2x kabátik,
 • 2x čiapka.

*Pri veľkosti 80 dupačky a polodupačky bez uzavretej nožičky.

Zimný balík
 • Letný balík obsahuje:
 • 2x body s krátkym rukávom,
 • 1x tričko s krátkym rukávom,
 • 2x body s dlhým rukávom,
 • 3x overal (pyžamko) – jeden overal je bez uzavretej nožičky,
 • 1x polodupačky*,
 • 1x kojenecké legíny,
 • 1x letný kojenecký overal,
 • 2x kabátik,
 • 2x kraťasky,
 • 1x čiapka.

*Pri veľkosti 80 dupačky a polodupačky bez uzavretej nožičky.

Letný balík

2. Látky

Keďže bábätká a malé deti majú veľmi jemnú pokožku, ochrana pred zbytkovými chemickými látkami, ktoré sa môžu v bežnom textile nachádzať, je veľmi dôležitá. Naše materiály sú preto vybrané veľmi starostlivo. Zárukou sú spoľahlivé certifikáty v súlade s ekologickými a fairtrade princípmi.

Naše oblečenie je ušité zo 100 % prírodnej bio bavlny. Priadza každej látky má certifikát GOTS (ekologické a etické štandardy) a niektorá aj certifikát Oeko-Tex I.Pri pestovaní bavlny neboli použité žiadne umelé hnojivá ani pesticídy. Bavlna je zbieraná ručne a tým je na dotyk príjemnejšia a jemnejšia. Nie je farbená, vlákno rastie prirodzene v odtieňoch hnedej, krémovej a zelenej. Vďaka všetkým týmto vlastnostiam je predurčená predovšetkým pre malé deti, alergikov, atopikov, ale aj tých, ktorí radšej kupujú produkty šetrné k životnému prostrediu. Látka bola následne kvalitne utkaná v Českej republike a oblečenie ručne ušité na Slovensku. Zdravotnú nezávadnosť a vyhovujúce hygienické požiadavky pre výrobky pre deti do 3 rokov pri niektorých látkach potvrdzuje aj test z ITC Zlín podľa vyhlášky č. 84/ 2001 Sb.

Latky
Latky 2

3. PRANIE

Úplety sú ekologicky spracované a preto je potrebné ich prať šetrne v bio/eko pracích prostriedkoch. Bohužiaľ nie každý bio/eko prací prostriedok je k pokožke a životnému prostrediu naozaj šetrný. Preto sme sa rozhodli, že vám ušetríme čas a energiu pri hľadaní tých najvhodnejších a ako súčasť balíka je certifikovaný bio prací tekutý prostriedok a ekologicky certifikované žlčové mydlo na škvrny. Vyskúšali a overili sme ich priamo na našich látkach. Sú vysokoefektívne, ale zároveň mimoriadne mierne a jemné k pokožke a preto zvlášť vhodné pre deti, citlivú pokožku a alergikov. Neobsahujú žiadne ropné zložky, žiadne umelé vône a farbivá, žiadne umelé konzervačné látky, geneticky modifikované prísady ani sulfáty a parabény. Prací tekutý prostriedok je vegan – neobsahuje žiadne živočíšne zložky. Pracie prostriedky sú šetrné nielen ku pokožke vášho dieťatka, ale aj k našej planéte. Sú rýchlo a 100% biologicky odbúrateľné a netoxické pre akvakultúry. Nikdy neboli testované na zvieratách a obaly sú 100% recyklovateľné.

Oblečenie perte z rubovej strany látky šetrne pri 40 stupňoch s detským oblečením v podobných farbách. Pre zachovanie kvality a zdravotnej nezávadnosti oblečenia pre všetkých budúcich nájomcov používajte pri praní výlučne pracie prostriedky, ktoré sú súčasťou balíka, t.j. bio prací tekutý prostriedok a ekologické žlčové mydlo. Ešte pred praním, v prípade silného znečistenia alebo škvŕn na oblečení, odporúčame látku čo najskôr po znečistení odmočiť a ošetriť žlčovým mydlom. Oblečenie sušte z rubovej strany látky zavesením na šnúru v tieni. Nesušte ho na priamom slnku. Sušenie v bubnovej sušičke a chemické čistenie je zakázané. Oblečenie žehlite pri strednej teplote, t.j. pri maximálnej teplote žehliacej plochy 150 stupňov.

Pranie 3.

4. BALENIE

Na životné prostredie sme mysleli aj pri balení oblečenia.  Oblečenie k vám poputuje v eko krabici, ktorá sa vyrába z recyklovateľného materiálu. Ľahko sa zloží aj rozloží a pri šetrnom zaobchádzaní je možné ju použiť opakovane. Pri jej výrobe vzniká odpad, ktorý výrobca ďalej recykluje. Je jednoducho vytriediteľná a rozložiteľná bez toxických látok.

5. Čistenie

Všetky balíčky, ktoré budú k nám po uplynutí doby prenájmu vrátené, budú profesionálne ekologicky vyčistené. Zvolili sme ekologický koncept prania, ktorý je založený na využití vody a biologicky odbúrateľných produktoch. Pri takomto profesionálnom čistení sa nepoužívajú nijaké znečisťujúce a zdraviu škodlivé látky, s ktorými sa stretávame v bežných čistiarňach. 

Používajú sa výlučne ekologicky neškodné tekuté pracie prostriedky, ktoré neobsahujú nebezpečné fosfáty. Komponenty tekutých čistiacich prostriedkov sú obzvlášť vhodné na rekonštrukciu jemných tkanín a majú dezinfekčný účinok.

Jedným z tajomstiev eko prania je správne nastavenie a flexibilné programovanie špeciálnych práčok, sušičiek a využívanie špeciálnych čistiacich prostriedkov. Práčky napríklad disponujú revolučným bubnom, ktorý okrem iného zabezpečuje citlivý prístup k textíliám, čo detské oblečenie zvlášť potrebuje.

6. Vyradenie oblečenia

Každý kúsok oblečenia z balíčka sa bude dať zapožičať maximálne 5-krát preto, aby spĺňal 100 % nositeľný stav. Inak bude vyradený a nahradený novým kúskom. Vieme totiž, že iba vtedy, ak budeme ponúkať kvalitný produkt, sa môže Eko KoloVrátok točiť naďalej dokola.

Aj vyradené kúsky však budú plniť naše ekologické a etické posolstvo. Poputujú tam, kde ich budú ešte potrebovať – do nemocníc či detských domovov. Viac o systéme požičiavania sa dozviete na našom webe v sekcii e-shop.